Miasto i Gmina Ostrzeszów zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej ostrzeszow.konsultacjejst.pl.
- Data publikacji:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest zgodna - strona jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych .
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Wojciech Bąk
- E-mail: [email protected]
- Numer telefonu: 627320607
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Wojciech Bąk — mejlowo [email protected] telefonicznie 627320607.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl .
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
1) Urząd Miasta i Gminy w Ostrzeszowie, ul. Zamkowa 31, 63-500 Ostrzeszów
Do budynku prowadzą wejścia:
- główne - od ul. Zamkowej (podstawowe wejście przeznaczone dla interesantów, prowadzą do niego dwa schody – aby dostać na parter budynku należy pokonać kolejne schody wewnątrz obiektu),
- dodatkowe - od strony podwórza (wejścia o charakterze technicznym, ale z dopuszczeniem możliwości korzystania z niego przez interesantów):
- wejście prowadzące do pomieszczeń Straży Miejskiej (po schodach),
- wejście prowadzące do Biura Obsługi Interesantów na parterze (bez schodów, ale aby dostać na parter budynku należy pokonać kolejne schody wewnątrz obiektu)
- do szybu windy - od strony podwórza (wejście prowadzi bezpośrednio do windy, przeznaczone dla interesantów).
Aby móc bez przeszkód dotrzeć do wszystkich pomieszczeń biurowych w Urzędzie Miasta i Gminy w Ostrzeszowie należy skorzystać z trzeciego wejścia, prowadzącego od strony podwórza do windy. Dźwig osobowy porusza się pomiędzy wszystkimi kondygnacjami od parteru do trzeciego piętra.
Korytarze na poszczególnych kondygnacjach są szerokie, wolne od przeszkód architektonicznych i wyposażone w posadzki o właściwościach antypoślizgowych. Na parterze budynku zlokalizowana jest toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (klucz do toalety dostępny jest w znajdującym się blisko Biurze Obsługi Interesanta).
W budynku nie zastosowano planów tyflograficznych, schematów dotykowych czy pętli indukcyjnej. Oznaczenia w alfabecie Braille’a znajdują się jedynie w windzie i umożliwiają odszukanie przycisku z właściwym piętrem. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W bezpośrednim otoczeniu budynku wyznaczone zostały trzy miejsca postojowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – dwa od strony ul. Zamkowej i jedno na parkingu bezpośrednio za sąsiadującym z Urzędem budynkiem Prokuratury Rejonowej.
2) Urząd Stanu Cywilnego, Rynek 19, 63-500 Ostrzeszów
Do budynku prowadzi jedno wejście, które wyposażone jest w pochylnię umożliwiającą wjazd osobie na wózku inwalidzki czy osobie z wózkiem dziecięcym. Pomieszczenia biurowe USC znajdują się na I piętrze budynku i prowadzą do nich schody wyposażone w poręcze. Pracownik USC – w miarę potrzeby – może zejść do interesanta na parter budynku w celu osobistego udzielenia stosownych informacji.
Korytarze na poszczególnych kondygnacjach są szerokie, wolne od przeszkód architektonicznych i wyposażone w posadzki o właściwościach antypoślizgowych. W budynku nie ma toalety dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obiekcie nie zastosowano oznaczeń w alfabecie Braille’a, planów tyflograficznych oraz schematów dotykowych. Nie ma również pętli indukcyjnej. Do budynku i pomieszczeń biurowych USC można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W bezpośrednim otoczeniu budynku nie zostały wyznaczone miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych (rynek, przy którym zlokalizowany jest ratusz mieszczący pomieszczenia biurowe USC, jest wyłączony z ruchu samochodowego z pewnymi wyjątkami). Parkowanie jest możliwe na ulicach sąsiadujących z rynkiem (św. M. M. Kolbego, Plac Kazimierza, ul. Adama Mickiewicza, ul. Gen. W. Sikorskiego, Plac Stawek).